Türkiye Yardım Sevenler Derneği 69.Olağan Genel Merkez Genel Kurulunda onaylandığı gibi,  20. Bölge Toplantımız, Sivas Şubemiz ev sahipliğinde, Genel Merkez ve şubelerimizden de iki yüz on kişinin katılımıyla 11-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

Bölge Toplantımızın 1.günü saat 09:00 da Atatürk Anıtına çelenk koyma ve saygı duruşu sonrası Genel Başkanımız Birsen Eldem ve şube Başkanları toplu olarak Sivas Valisi Davut Gül’ü makamında ziyaret etmişlerdir.

Sivas Ticaret ve Sanayii Odası Konferans Salonunda düzenlenen Seminer Sıvas Şube Başkanı ve Genel Başkanımız Birsen Eldem ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın’ın konuşmaları ile açılmış, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Serap Bozpolat “4 Eylül Sivas Kongresi” konulu bir sunum  gerçekleştirmiştir.

Genel Merkezimizce konusu “Derneğimiz 90.yıl Kutlama Etkinlikleri ve bu konuda şubelerimizin öneri ve çalışmaları” olarak belirlenen ve konusu şubelerimize Genelge ile duyurulan Seminerimiz saat 14:00 -17:00 arası gerçekleştirilmiştir.

Şubelerimizden gelen öneriler ve Genel Merkezimizde yapılan görüşmeler sonrası, Genel Merkezimizin 90.yılda şubelerimizle birlikte yürütmeyi arzu ettiği çalışmalar Seminerde katılımcı şubelerle paylaşılmıştır. Şubelerimizin görüş ve önerileri alınmış ve tüm şubelerimiz belirlenen etkinlik ve çalışmaları onaylamışlardır.Sivas Şubesi asil ve yedek Yönetim Kurulu üyelerinin, sahneye çıkarak tüm katılımcıları selamlamaları ve toplu fotoğraf çekimi sonrasında toplantımızın ilk günü sona ermiştir.

Bölge Toplantımızın turistik amaçlı planlanan ikinci ve üçüncü günü de Sivas Şubemizin mükemmel organizasyonu ile çok keyifli geçirilmiştir.

İkinci gün, 1986 yılında Unesco Dünya Miras Listesine alınan Divriği Ulu Cami ziyaret edilmiş, Başkanlık heyeti Divriği Belediye Başkanı tarafından ağırlanmıştır. Yol güzergâhımızda bulunan bir Kangal Köpeği Yetiştirme Çiftliği’ne gidilmiştir.

Üçüncü günümüzde Sivas 4 Eylül Kongre Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Şifaiye ve Buruciye Medreseleri, Çifte Minare görülmüş. Tüm bu ziyaretlerimize profesyonel rehberler eşlik etmiştir. Paşabahçe Mesire yerinde tüm katılımcılara Sivas Belediye Başkanının eşi tarafından öğle yemeği ikramında bulunulmuştur. Her akşamında ayrı yemek ve eğlence programı düzenlenen Bölge Toplantımızın Gala Yemeği de bir Balo gibi kutlanmıştır.

Başta Sivas Şubesi Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımız olmak üzere Bölge Toplantımıza katılarak bizleri onurlandıran, değerli çalışma arkadaşlarımıza, kıymetli üyelerimize, bulundukları illerde, ilçelerde gönülden ve özverili çalışmalar yapan şubelerimizdeki tüm arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkürlerimizi sunarız.